Intel® NUCs
Support for Intel® NUC products
Announcements
Do you have improvements you would like us to make on this community site? If so, we would love to hear your feedback! Click here for an 8 question survey. Thanks!

11282 Discussions

Nuc7i5bnk does not turn on

MHolo1
Beginner
2,009 Views

Hello.

My nuc7i5bnk stopped running after changes in the bios setting. Power on lights up blue. It occasionally reboots every few seconds. Sometimes it runs into infinity. Black screen. Does not respond to holding power for 3 seconds, changing the recovery jumper does not read from the USB bios. Removing the battery also gives nothing. Bios 0062. Please help me where to turn. I'm from Poland

0 Kudos
9 Replies
LeonWaksman
Super User
158 Views

Hi Marcin,

First you should prepare USB with the Bios file. Many times, in this forum I saw that previous installation of Linux on USB causes such problems. So, yes need first fully reformat your USB before you prepare the installation media.

You should fully reformat your USB to FAT32 (full format rather than quick format). You can reformat your USB in Windows (not MAC or Linux machine) or using SD Formatter tool: https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/eula_windows/index.html SD Memory Card Formatter for Windows Download - SD Association

And important - use full format (it takes long time).

If the bios recovery doesn't work try to recover your bios from the Configuration Menu follow these steps:

1. Prepare USB stick formatted to FAT32 with Bios file BN0062.bio

2. Disconnect the power adapter and remove the bottom cover from your NUC.

3. Remove the yellow security jumper and close the bottom cover.

4. Reconnect the power adapter and power ON the NUC. Wait 30 sec - 2min. You will see the Configuration Menu - similar to the attached image.

5 If you see this menu, NOW insert USB stick (prepared before) with the latest bios file - BN0062.bio

6. Press F4 and the bios recovery will start after short time and will end after 2 -5 minutes.

7. When bios recovery completed, pull out the power adapter cable and replace the Security Jumper in Normal position (pins 1-2)

8. Replace the power cord and press Power Button to switch the computer to ON.

9. Enter Bios setting by pressing F2 during boot process.

10. Press F9 (followed by "Y"), to set Bios to default settings. Press F10 (followed by "Y"), to save the settings and exit to O.S. Let the NUC fully reboot.

Leon

MHolo1
Beginner
158 Views

Hi lw1948,

Unfortunately I do not want to act

LeonWaksman
Super User
158 Views

Witam Marcinie,

Napisze moje pytanie po polsku, ponieważ nie zrozumiałem twojej odpowiedzi. Czy napisałeś, że po wyjęciu żółtego połącznia (jumpera), i włączenia twojego komputera, nie zobaczyłeś po pól minucie Configuration Menu? Czy w ogóle widzisz jakiś obraz – na przykład Intel logo?

Leon

MHolo1
Beginner
158 Views

Witam.

Tak, nic nie zobaczyłem ,caly czas czarny ekran, brak logo. Kompletnie nic. Wyjmowalem pamięci na przemian, usunąłem dysk. Brak pomysłów. Wygląda jakby miał boot loop

LeonWaksman
Super User
158 Views

Witam Marcinie,

Przykro mi z powodu twojego problemu. Przepraszam również za mój ubogi polski język. Wyjechałem z Polski 50 lat temu i brakuje mi technicznych słów (nie było wówczas jeszcze komputerów domowych). Z twoich postów zrozumiałem, że twój komputer funkcjonował do chwili, kiedy zamieniłeś Bios. Teraz nie masz żadnego obrazu. Próbowałeś także uruchomić NUC bez SSD i z każda pamięcią na przemian. Odłączyłeś też baterie Biosu (trzeba ta baterie odłączyć na 15 minut). Ponieważ w twoich próbach nie widzisz żadnego obrazu i także nie masz obrazu (Configuration Menu), po uruchomieniu NUCa bez jumpera istnieje możliwość, że problem istnieje w przekazie obrazu. Proponuje sprawdzić następujące funkcje:

  1. Podłączyć się do innego ekranu (aby sprawdzić, czy problem nie jest w ekranie). Jeżeli nie masz innego monitora, podłącz do telewizji.
  2. Zmienić kabel video (może kabel, który używasz, zepsuł się)
  3. Zmienić wyjście video (jeżeli jesteś podłączony do HDMI, podłącz do Display Port).

Leon

MHolo1
Beginner
158 Views

Witam Cię ponownie.

Twój jezyk jest bardzo dobry, wszystko jest wporzadku. Powiem tak jeśli chodzi o NUC-a. Mialem kiedyś podobny przypadek po rozpakowaniu go z pudełka, ale recovery zadziałało był to jeden z pierwszych biosów nie pamietam dokładnie już, wgrałem wtedy bios nowszy i aktualizacje HDMI 2.0. Wszystko działało jakieś czas nawet po zmianie biosu na 0062 do momentu jak zmieniałem ustawienia w bios , zapisałem ustawienia i już nie wstał.

Odpowiadając na pytanie :

1. Podłączałem sie z innym ekranem. TV i monitor

2. Zmieniłem kabel HDMI

3. Podłączałem sie przez przejściówke USB-HDMI 2.0 UNITEC

Dziękuje za wszelkie wskazówki, ale wydaje mi sie że problem wygląda na wiekszy, uszkodzenie, wadliwy produkt....

Niestety zgubiłem rachunek zakupu ze sklepu podczas przeprowadzki.

Może jest możliwość naprawy bezpośrednio u producenta tylko nie wiem jak to w polsce wygląda , niema serwisu. Dlatego tu chciałbym uzyskać informacje na forum. Przepraszam za swój słaby angielski.

LeonWaksman
Super User
158 Views

Witam ponownie,

Nie będziesz miał żadnego problemu z uhonorowaniem gwarancji nawet nie mając rachunku. Intel daje 3-letnia międzynarodową gwarancje na NUC. Ponieważ, jak zaznaczyłem nie ma w Polsce serwisu gwarancji, musisz zwrócić się do najbliższego punktu serwisu. Myślę, że w Twoim wypadku to są Niemcy. Tutaj znajdziesz numer telefonu a także polaczenie do składania prośby o zwrócenie towaru (RMA): https://www.intel.com/content/www/us/en/support/contact-support/emea-contact.html https://www.intel.com/content/www/us/en/support/contact-support/emea-contact.html . Naciśnij na to polaczenie i złóż prośbę na RMA. Możesz tez zadzwonić, jeżeli władasz w jednym z wymienionych nad tabela językiem.

Zanim się do nich zwrócisz w tym miejscu https://supporttickets.intel.com/?lang=en-US https://supporttickets.intel.com/?lang=en-US zapisz się (z prawej strony), a potem naciśnij w środku i sprawdź według seryjnego numeru, że twój NUC ma gwarancje. W końcu, naciśnij z lewej strony i wypełnij prośbę o RMA.

Leon

MHolo1
Beginner
158 Views

Dziękuje tak bede musiał zrobić. Pozdrawiam

LeonWaksman
Super User
158 Views

Marcin,

Po otrzymaniu pozwolenia na zamianę NUC-a (RMA), wyślij tylko NUC-a. Masz zostawić u Ciebie: pamięci, dyski. Zostaw u Ciebie też wszystkie dodatki dostarczone w opakowaniu NUC-a: wspornik i śruby VESA, zasilacz, przewód i wtyczki.

Życzę powodzenia w zamianie

Leon

Reply